Legenda – Bitva 2011 - Východní hrozba

<<Zpět k legendám |  Stáhnout legendu – Řád 2011 - Východní hrozba

Těžko říct, co se přesně stalo po pádu temné Věže. Mně se zdálo, že v tu chvíli se svět změnil. Jako kdyby napětí ve vzduchu opadlo se začátkem letní bouřky. Zvuky byly najednou slyšet jinak. Říká se, že nemrtvé, které oživil On svou nečistou magií, v tu chvíli opustila vůle. Je pravda, že porazit je bylo snazší i proto, že přestali vnímat jeden v druhého v boji. Již více netvořili semknuté šiky, nechránili se vzájemně štíty tak jako rodní bratři.

Nemrtví už nás nenavštěvovali tak často jako dřív. To je vše dobré, co můžu říct o pádu temné věže, ostatní věci jsou jisto jistě výmysly. Panství nebyla o moc bezpečnější než dříve a život se rozhodně nestal o tolik pohodlnějším. Úroda se sama nezasázela, a tak vypukl hlad. Mnohde zkosil vesnice stejně dobře jako On. Tu a tam bloumající zbytky našich předků už žádné rytíře v lesklé zbroji nezajímali. Všichni se vrátili svorně na královský dvůr a o nás se zajímali, jen když přišel čas platit daně.

Jak si říkají to nevím, mluví takovou divnou hatmatilkou, rozuměl jsem jim snad každé druhé slovo. Pro mě to zůstanou Šedí, kvůli barvě kůže. Žil jsem s nimi v … a nijak jsem si je neoblíbil. Nejsou to špatní sousedi, Thore chraň, jen jsou takoví …moc spořádaní.

Jak to myslíš, že z … nejsou žádné daně?! Jak si to vůbec dovoluješ vyslovit! Jak si s tím dovoluješ přijít? Ty sráči to nemůžou myslet vážně! Platili, když se jim po úhoru proháněli nemrtví, budou solit i teď. A TY to z nich dostaneš, z lůzy, protože jinak našemu lenímu pánu pošlu tvoje střeva, aby viděl mou snahu, lítost a soustrast s ním. …ale pane oni ne …nemají v…vůbec nic. V…vybrali je ňáký v…vojáci z v…vyýchodu.


<<Zpět k legendám |  Stáhnout legendu – Řád 2011 - Východní hrozba